12

Přihlašovatel /vydavatelVysoká škola kreativní komunikace s.r.o. a Michael - Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s.r.o.
Grafik/fotografMgA. Michaela Obrová / T. Třeštík, A. Kratochvíl, M. Beneš, O. Štěpánek, M. Štěpánek, M. Štim, D. Bylica, V. Kozlík, Z. Lhoták, J. Fišer, P. Štěpán, K. Cudlín
Značka Michael zastřešuje tři stupně uměleckého vzdělávání – střední, vyšší odborné a vysokoškolské. Střední škola reklamní a umělecké tvorby Michael působí na našem trhu již od roku 1994. Za tu dobu se z ní stal renomovaný brand, ke kterému v roce 2011 přibyla Vyšší odborná škola – Akademie Michael. Kompletní nabídku moderně koncipovaného vzdělání pak v roce 2016 doplnila Vysoká škola kreativní komunikace. Všechny nabízené stupně odborné přípravy vycházejí z bohaté tradice české reklamní tvorby. Ostatně – u zrodu školy Michael stáli textař Zdeněk Štěpánek, legenda oboru, a jeho syn Michal, uznávaný reklamní fotograf. Zároveň ale dokáže držet krok se špičkovými evropskými školami a vychovávat profesionály pro nejrůznější pozice v kreativním průmyslu. Funkční propojení teorie s praxí charakterizuje Střední školu i Akademii Michael stejně jako Vysokou školu kreativní komunikace. V kalendáři každou z těchto tří škol symbolicky reprezentuje několik fotografií. Přibližují volnou tvorbu Michala a Ondřeje Štěpánkových, zřizovatelů školy, i jednotlivých pedagogů, renomovaných osobností české umělecké scény. Svými snímky jsou zastoupeni Tomáš Třeštík, Zdeněk Lhoták, Karel Cudlín, Antonín Kratochvíl, Marek Štim, Marian Beneš, Dorothea Bylica, Petr Štěpán, Vladimír Kozlík a Jaroslav Fišer.